שלום עולם

Photo by Danielle MacInnes on Unsplash
הטוב, הרע, ומשמעות החיים.
זמן קריאה: < 1 דקה

כולנו מרגישים שיש לנו מה לתרום. להרגיש שנתנו ערך לעולם, שהקיום שלנו חולל שינוי. כולנו רוצים לעשות דברים שגורמים לנו לכיף, לזרימה, להנאה. והמקום שבו שני אלו נפגשים, המקום בו מה שטוב לנו לעשות משתלב עם מה שטוב לאנשים לקבל – זה היכן שאפשר למצוא משמעות לחיים.

היי, אני טליה, ואני אדם רציונלי למדי. המסלול שעשיתי מעיד על העיסה – תארים במדעים מדויקים, שירות צבאי ביחידה טכנולוגית, קריירה של עשור וחצי שנים בהייטק, וכל זה. בקיצור – אני מאוד מונעת מהשכל.

אחד מהדברים שגיליתי (בעזרת השכל הזה שאני נוטה להניע), זה שלהיות בטוב, מסופקת ובהרגשה טובה, זה… ממש סבבה. למעשה, שבהגדרה זה הדבר הכי חשוב עבורי כבנאדם, להיות בתחושה שטוב לי. קצרה ידה של השפה העברית מלתת מינוח מדויק לתחושה הזו של שמחה שקטה, סיפוק ושביעות ורצון, ולכן ההגדרה הקולעת שמצאתי היא דווקא באנגלית – הדבר שהכי חשוב לי כאדם הוא להיות במצב של Well Being.

על פניו, יש פה סתירה מסויימת עם השכל. העולם מלא סבל ורוע, והחיים של כולנו רצופים בתסכולים, בעצב ובכעסים מסוגים שונים. קל וחומר בתקופה המשונה שבה אני פותחת את האתר הזה, תקופת הקורונה. להיות שמחה באופן שהוא כמעט מתריס כנגד מצב גרוע שמתרחש, יכול להשמע לא הגיוני, לא מושכל, לא רציונלי.

ואני רוצה לומר – אין יותר רציונלי מלהיות ב-Well Being. גם עכשיו, גם בכלל. גם כשטוב ועל אחת כמה וכמה כשלא קל.

וזו המטרה שעומדת מאחורי האתר הזה, הבית שלי למחשבות שלי. אני מתכוונת לפרוש פה, לאט ובלי סדר מסויים, את האופן שבו אני מאמינה שאפשר לחיות טוב יותר, שאפשר לחיות ב-Well Being, ממקום שכלתני, רציונלי, ואפילו מדעי. 

ואם יהיו מי שיתקלו בתוכן שכאן וימצאו בו ערך – הרי שמצאתי לי משמעות.

שתפו:

ותדעו כשיוצאים הגיגים חדשים

עוד דברים שכתבתי: